Tempsi põrandalahendus

Fondo 7

TEMPSI põrandalahendus - helikindel aluspõrand kiirelt ja kuivalt

TEMPSI põrandalahendus on  kaasaegne ja loodussõbralik materjal põrandakonstruktsioonidesse.  Hea heliisolatsioon, hallituskindlus  ning veevaba lahendus tagab  kiire ja lihtsa uue põranda.

 

CETRIS PD/PDB PLAATIDE PAIGALDAMINE PÕRANDALAAGIDELE

Cetris PD ja PDB plaadid on tappidega põrandaplaadid, mis võimaldavad ehitada põrandat ühes kihis. PDB plaat, mille kontrollitud paksus ja tasasus on saavutatud plaadi pindade lihvimisega, võimaldab saavutada siledat aluspinda. PD ja PDB plaadid paigaldatakse laagidele kruvidega. Soovitatav on kasutada isepuuruvaid peitpeadega kruvisid. Kruvi pikkus sõltub alusmaterjali tüübist. Tuleb järgida, et ⅔ kruvi pikkusest jõuaks laagide pealispinnast allapoole. Seejuures puitlaagides peaks kruvi ulatuma vähemalt 20 mm laagi pinnast allapoole ja metallprofiili puhul vähemalt 10 mm. Soojustuse paigaldamisel laagide peale tuleb jälgida, et Cetrise paigalduskruvid ulataksid laagidesse. Soovitatav on kasutada isepuuruvaid peitpeadega kruvisid. Paigaldusel on oluline jälgida kruvide kaugust Cetrise plaadi servast. Kruvi peitpea peab olema vähemalt 25 mm kaugusel plaadi servast ning mitte kaugemal kui 50 mm. Laagi laius peab olema vähemalt 80 mm.

 Paigaldus põrandalaagidele

CETRIS BASIC PLAATIDE PAIGALDAMINE UJUVPÕRANDA MEETODIL

Ujuvpõrand on põrandalahendus, kus põrand ei ole jäigalt kandekonstruktsiooniga ühendatud. Soojustus ja heliisolatsioon on paigaldatud kandekonstruktsioonile ning aluspõrand „ujub” selle peal. TEMPSI ujuvpõrandate mõte on saavutada võimalikult lihtsalt, kiirelt ja soodsalt uus põrand toomata liigniiskust elamisse. See on lihtsaim moodus saavutada olemasolevast soojem ja helikindlam põrand. Ujuvpõranda lahendust kasutades on koormus inimese liigestele väiksem võrreldes tavapäraste põrandalahendustega. Ujuvpõrandate planeerimisel tuleb jätta põrandaplaatide vahele paisumisruum. Kindlasti tuleb jätta vuugid põranda ja seina vahele, mida saab vajadusel täita elastse hermeetikuga. Maksimaalne põranda pikkus/laius ilma täiendava paisumisvuugita võib olla kuni 6 meetrit. Põrandaplaatide kinnituseks kulub 25–35 kruvi 1 m² kohta. Kruvide samm ei tohi olla pikem kui 300 mm. 

 Paigaldus ujuvpõranda meetodil

 ➠ Tempsi põrandalahenduse tooteleht